Joomla Gratis Templates by Best Web Host
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
Az OZ Racer nev,, kisméret, vitorláshajóval kapcsolatos témák

Téma: OZ Racer (korábban PD Racer) - egyszerü, de nagyszerü kisvitorlással kapcsolatos diskurzusok

Eladó 2 hónapja 2 napja #3149

• fonix38
  • fonix38 profilkép
  • TÁVOL
  • Szuper hajóépítő admirális
  • Köszönetek: 15
Már eladva!!!!!

Eladó a Nelson admirális Oz racer kishajom. Irány ár 65 000.-Ft.Egy uj hosszabb hajó épitese végett el kell adnom. Szivessen látnám, ha jó kezekbe kerülne.
Tel. Szám :+421907177611
Email:ogrun611@gmail.com
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 4 hete 1 napja Írta: fonix38.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

külső teljes üvegezése 3 hónapja 1 hete #3142

• Celeborn
  • Celeborn profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Nagyon szuper, köszi. Főleg, hogy képek is vannak. Milyen triviális megoldás és mennyire nem gondoltam rá. Ráadásul szép a fa textúrája is.

külső teljes üvegezése 3 hónapja 1 hete #3140

• Api
  • Api profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
  • Köszönetek: 11
Szia!
Én a 120 cm-es üvegszövetből kettőt terítettem rá hosszában egy kis átfedéssel. A lelógó oldalak laminálása egy kicsit nehézkes volt, mert az ecset mindig felszedte a szövetet a fáról, de sikerült. A szövet hosszára már nem emlékszem, de valamiért 8 m ugrik be. Érdemes a laminálást ketten csinálni és nem a legnagyobb melegben, mert gyorsan köt az epoxigyanta.

20140811_130447.jpg

20140811_154225.jpg

20140811_154312.jpg
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Celeborn

külső teljes üvegezése 3 hónapja 1 hete #3139

• Celeborn
  • Celeborn profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Szia!
Köszi a válaszod, bár már előtte meg is vettem az anyagokat. :) 120cm széles a guriga (212gr/m2), de nem akarom úgy csinálni, hogy csak az alja legyen üvegezve. Tehát lehet, hogy az lesz, hogy hosszában megfelezek egy darabot, így kapok két 60cm-s csíkot, azokat tenném a két oldalra, a maradékot ráhajtva az aljára, ezek után az aljára az eredeti 120cm szélességében. De gondoltam olyanra is, hogy keresztbe lennének a sávok, nem hosszában. Hát majd meglátjuk, mi lesz belőle mire odáig eljutok. Egyelőre rajzolnom kell és vágni a rétegelt lemezeket. A hétvégén öcsém is hazatér a nyaralásból, majd ő fog segíteni. Asztalos, talán tudja, hogyan kell bánni a fával. :)

külső teljes üvegezése 3 hónapja 2 hete #3135

• ipoczi
  • ipoczi profilkép
  • TÁVOL
  • Fedélzetmester
  • Köszönetek: 4
Szia! Én 1m széles 80gr/m2 -es üvegszövettel lamináltam az alját és az oldalát. 3 darabban terítettem rá, először a két oldala készült, a felesleg lehajtva a fenékre és az ortükörre, fartükörre. Utána az orrtükör, fenék, fartükör egy darabban. A szükséges hossz így 3-szor az orr-fenék-fartükör hossz. Ha tudsz venni 1.25m széles szövetet, akkor elegendő lehet csak az alját laminalni.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Celeborn

külső teljes üvegezése 3 hónapja 3 hete #3133

• Celeborn
  • Celeborn profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Sziasztok!

Most készülök egy OZ Racer RV építésére, és már az anyagbeszerzésnél adódtak kérdések. Mezei Csabával már sok mindent megbeszéltünk, de egy téma valamelyest kérdéses maradt. Az építési útmutató említi, hogy van mód a teljes külső üvegszövettel való borítására, de a mikéntjét és anyagszükségletét már nem tartalmazza. Van köztetek esetleg olyan akinek van tapasztalata a témában? Mennyi üvegszövet kellhet hozzá? Illetve ha majd eljutok a kivitelezésig, akkor lesz kérdéses a megvalósítás módja is. Bár van elképzelésem, de én nem értek hozzá, ezért kérdezek olyat aki már talán csinált ilyet. :)
Ide is leírom, ha esetleg a jövőben érdekelne valakit, Sopronban a Bástya bútorban lehet beszerezni okumé rétegelt lemezt relatíve jó áron. Ők a helyi Pannon falap viszonteladók. Egyébként itt Ausztriában Bécsújhelyen is lehet kapni a HolzWurmnál, az egy kicsit drágább (bár a mostani magas árfolyam ellenére is versenyképes a Zatik áraival szemben)
Zoltán

Start 1 éve 1 hónapja #2802

• beta
  • beta profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Zseniális vagy :clapp Jövőre lehet, hogy megvalósítom.

Start 1 éve 1 hónapja #2797

• ipoczi
  • ipoczi profilkép
  • TÁVOL
  • Fedélzetmester
Az evezővillában hagyom őket. A OZ két oldalára, az árboccal egy magasságba felszereltem két kis bikát. Az evezők szárán, a toll felett van két gumikőtél, amivel a bikákhoz rögzítem. A kiülésben sem zavarnak és ha szükség lenne az evezőkre gyorsan üzembe állíthatók. Gondolkozom, hogy a szárat is bikával rögzítem a hajótest oldalára, de még nem vettem rá magam a kivitelezésre. Viharosabb vizeken előfordulhat, hogy útban lennének. Van aki (Perttu) szétszedhető evezőket készített.

profil2.jpg

A bika nem látszik, de a deck szélén van és nem az oldalán.
Utolsó szerkesztés: 1 éve 1 hónapja Írta: ipoczi.

Start 1 éve 1 hónapja #2796

• beta
  • beta profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Valami hasonlót csináltunk fiammal 2oldalon egyszerre evezve, de az evezők elfértek keresztbe a hajofenéken. Indulás után hova teszed az evezőket?

Start 1 éve 2 hónapja #2788

• ipoczi
  • ipoczi profilkép
  • TÁVOL
  • Fedélzetmester
Van mááásik - mármint ötletem:
A pár evező, nekem is olyan van. Akkora szélben, amiben kimész vitorlázni, biztos ki tudsz evezni. A képen a Fertő tavon egy hidegfront utáni erős szélben simán kieveztem a kövezés mellett. Az OZ-t gyakorlatilag saját tengelye körül meglehet fordítani vele. Nagyon jól irányítható így. Egy evezővel csak szenvedés. Igaz egy kicsit több helyet foglal, de az is megoldható.
Mellékletek:
Oldalmegjelenítési idő: 0.890 másodperc