Joomla Gratis Templates by Best Web Host
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
A nemzetközi hajós berkekben nagy népszer,ségnek örvend az evezõs hajók ezen alternatív meghajtása. Miért is ne próbálhatnánk meg a Dunán vagy Tiszán is használható, egyszer,en felszerelhetõ, könny, és jól m,ködõ instant vitorla szett (rigg) megépítését?

Téma: Kenuk és kajakok vitorlás meghajtása

vitorla anyaga 1 éve 5 hónapja #2694

• abraxas
  • abraxas profilkép
  • TÁVOL
  • Örökös Tag - Hajóépitők.hu
  • Köszönetek: 62
Sajnos a ragasztószalagos varrásnál én is pórul jártam annó, pedig csak modell vitorláshoz készült a darab. Ez a fajta ragasztó nem keményedik ki teljesen, így a tű szép lassan osszemaszatolódik, és húzza magával a cérnát. Ha jó a szálfeszítés, ha nem. Szép munka!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

vitorla anyaga 1 éve 5 hónapja #2693

• eMeR
  • eMeR profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
  • Köszönetek: 2
Lehet hogy anyag is, de lehet hogy csak varrógép beállítás :) Ahogy írtam már a gép sem mai, órákat töltöttem hogy állítgassak rajta, végül így hagytam. Ezt tűnt a "legjobb" beállításnak.
Az anyagtovábbítással nem volt nagy gondom a gép szépen rakosgatta, viszont jól jött két db, kb egy méter hosszú és 10cm átmérőjű kartontekercs. Arra tekertem fel a nagy vitorladarabok két szélét, így szépen tudtam varrni középen. A lenti videókban is látszik ahogy feltekerik - az egyik szélét. A kartontekercs viszont adott egy merevséget a mozgatáshoz ;)

vitorla anyaga 1 éve 5 hónapja #2692

• lhtot
  • lhtot profilkép
  • TÁVOL
  • Ellentengernagy
  • Köszönetek: 13
Gratulálok a vitorlához! Köszi a választ és a képeket. A képeken úgy látom, hogy vagy az alsó, vagy a felső szál feszesebb a másiknál, és emiatt nem az anyagban, hanem az anyag egyik oldalán történik a "hurkolás". Szerintem ez a szövet műanyag tartalma miatt van. Azóta én is csináltam egy próbavarrást. Nekem is hasonló a problémám, azzal nehezítve, hogy az anyag továbbítással is küzdök. Valószínűleg vastagabb az anyag.

vitorla anyaga 1 éve 5 hónapja #2689

• abraxas
  • abraxas profilkép
  • TÁVOL
:up

Lassan de bizonytalanul.... :) 1 éve 5 hónapja #2688

• abraxas
  • abraxas profilkép
  • TÁVOL
:clapp

vitorla anyaga 1 éve 5 hónapja #2687

• eMeR
  • eMeR profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Csináltam képeket a gépről és a vitorláról:

DSCF8160.jpg

DSCF8158.jpg

DSCF8162.jpg

DSCF8153.jpg

DSCF8147.jpg

DSCF8165.jpg

vitorla anyaga 1 éve 5 hónapja #2686

• eMeR
  • eMeR profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Amatőrként a nagyi régi lengyel Lucznik márkájú varrógépét vettem elő. Én sima háztartási gépnek nézem. 6-8 réteg anyagon csináltam cikk-cakk próbavarrást és vitte, így mertem nekivágni vele. 110-es tűvel csináltam és Gral márkájú erős bőrvarró cérnával. Este tudok képet csinálni az eredményről, gépről, cérnáról stb.

A vitorla darabokat szövetes kétoldalú ragasztócsíkkal fogattam össze varrás előtt. Ahol csak két réteg anyag és a szalag volt, ott simán vitte a gép, de a sarkoknál, erősítéseknél ahol amúgy is 5-6 réteg anyag találkozott, ott nehezebben ment. Mikor odaértem a varrással, a ragacs ahogy a tűre tapadt, az egy-egy alsószál hurkot kihagyott. Később, erre figyelve a ragasztószalagos részen kézzel hajtottam a gépet lassan, így kimaradás esetén azonnal vissza tudtam lépni és korrigálni. Ezzel nagyjából megmaradt a cikk-cakk minta is :) Tanácsként javaslom, ha hasonlóan csináljátok, akkor a tervezett varrás vonalán érdemes kihagyni a ragasztócsíkot.
A varráshoz ez a videó adott ötleteket. Illetve a második része: part2.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: hmiklos

vitorla anyaga 1 éve 5 hónapja #2685

• hmiklos
  • hmiklos profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő mester
Én is ezt akartam kérdezni. Milyen géppel - mezei varrógép, izmosabb típus, esetleg kárpitosok által használt gép -, tűvel, milyen vastag cérnával varrtad? Egyes orsókra rá szokott lenni írva a méret.

vitorla anyaga 1 éve 5 hónapja #2683

• lhtot
  • lhtot profilkép
  • TÁVOL
  • Ellentengernagy
Tényleg nem nyúlik. Viszont én egy kicsit vastagnak találom a házi varráshoz. Neked nem okozott nehézséget?

vitorla anyaga 1 éve 5 hónapja #2681

• eMeR
  • eMeR profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Szia, én is hasonlóból varrtam, de eredményről még sajnos nem tudok beszámolni. A hajó még félkész állapotban, és nagyon lassan halad (mű)helyhiány miatt :(
Az anyag: impregnált poliészter, uv álló, elvileg nem nyúlik, könnyű és erős. Napvitorlákat, kerti bútor takarót stb készítenek belőle, de az eladó szerint bimini tetőnek is szokták vinni. Nekem jobban tetszett, mint a politarp.
Oldalmegjelenítési idő: 0.629 másodperc